szkółka szkółka drzew szkółka
wszystko zamienia się w owoc

Posiadamy indywidualne licencje na dmiany Red Jonaprince Select, Red Jonaprince i Red Cap
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta i składania zamówień

Crimson Crisp® COOP 39 c.o.v.

Parchoodporna, bardzo atrakcyjna odmiana do uprawy EKO. Plenna z niezwykle efektownymi owocami jest ciekawą alternatywą dla istniejących już na rynku odmian parchoodpornych. Korzystny jest też dość wczesny termin zbioru oraz regularne plonowanie.

Odmiana jest krzyżówką powstałą w Purdue Research Foundation, USA. Właścicielem licencji jest stacja Badawcza  IFO Francja.

Drzewo

Drzewo rośnie średnio silnie, a nawet słabo i bardzo szybko wchodzi w owocowanie. Korona jest przejrzysta z małą ilością liści, a plonowanie regularne.

Pora kwitnienia środek sezonu podobnie jak Golden Delicious. Odmiana prawie nie wymaga cięcia, a także przerzedzania, gdyż wykazuje właściwości samoistnego zrzucania nadmiernej liczby zawiązków.

Odmiana plonuje obficie i regularnie ze względu na nieco słabszy wzrost można z powodzeniem stosować silniejsze klony M9, a także brać pod uwagę przy gęstości nasadzenia.

OWOCE

Owoce są cylindryczne, regularne, o wielkości 70–80 mm, pięknie wybarwione nawet w niekorzystnych warunkach, mało wrażliwe na ordzawienia, bardzo soczyste, miąższ zwarty i delikatny, w smaku słodko-kwaśne, (13% Brix) Crimson Crisp jest twardym, idealnym w obrocie handlowym jabłkiem.

Trzeba pamiętać że zbyt późny zbiór powoduje, iż owoc jest tłusty w dotyku oraz zbyt intensywnie wybarwiony. Bardzo dobre właściwości przechowalnicze do grudnia w zwykłej chłodni, a do maja w KA. Termin zbioru przypada ok 10 dni przed Golden Delicious (końcówka zbioru Gali)

Crimson Crisp® COOP 39 c.o.v. Crimson Crisp® COOP 39 c.o.v.
Crimson Crisp® COOP 39 c.o.v. Crimson Crisp® COOP 39 c.o.v.
telefon: 81 517 92 57
telefon kom.: 606 650 149