szkółka szkółka drzew szkółka
wszystko zamienia się w owoc

Posiadamy indywidualne licencje na dmiany Red Jonaprince Select, Red Jonaprince i Red Cap
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta i składania zamówień

Gala Schniga® SchniCo Red(s)

Pochodzenie: Gala Schniga Schnico Red jest mutacją odmiany Gala Schniga Schnitzer i została znaleziona w Nals w Tyrolu Południowym

Drzewo: Drzewo  rośnie średnio silnie. 

Kwitnienie i zapylanie: Kwitnie dwa dni wcześniej od odmiany Golden Delicious. Dobrymi zapylaczami są Red Delicious, Braeburn, Elstar, Pinova, Golden Delicious, Fuji, Evereste.

Owocowanie: W okres owocowania wchodzi wcześnie. Duża stabilność, zdecydowanie mniejsza tendencja do regresji w porównaniu z innymi mutacjami Gali.

Owoce: Owoce średniej wielkości (podobna wielkość jak Galą Schniga Schnico). Jabłka w całości pokryte intensywnie ciemno czerwonym rumieńcem ciemniejszym w porównaniu z odmianą Gala Schniga®SchniCo(s). Kształt jabłek to płaski stożek. Owoce zaczynają się wybarwiaćokoło 1-2 tygodni przed zbiorem, szybciej w porównaniu z odmianą Gala Schniga® SchniCo(s). W czasie zbioru wszystkie owoce mają jednolity kolori mogą być zbierane równocześnie. Dzięki wcześniejszemu i intensywniejszemu wybarwieniu nadają się na obszary gdzie owoce słabo się kolorują.

Smak: Miąższ jasnożółty, zwarty, soczysty, dobra zawartość cukrów, bardziej kompaktowy niż inne mutacje Gali. 

Termin zbioru: Druga połowa sierpnia. Dzięki wczesnemu wybarwianiu się owoców, Gala Schnico można zbierać w idealnym momencie dojrzałości zbiorczej, jednokrotnie. 

Przechowywanie: 
Bardzo dobre właściwości przechowalnicze w porównaniu z typowymi Gala-mi.  W chłodniach KA do  marca.

Odmiana jabłoni - Gala Schniga® SchniCo Red(s) Odmiana jabłoni - Gala Schniga® SchniCo Red(s)
Odmiana jabłoni - Gala Schniga® SchniCo Red(s) Odmiana jabłoni - Gala Schniga® SchniCo Red(s)
telefon: 81 517 92 57
telefon kom.: 606 650 149