szkółka szkółka drzew szkółka
wszystko zamienia się w owoc

Posiadamy indywidualne licencje na dmiany Red Jonaprince Select, Red Jonaprince i Red Cap
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta i składania zamówień

Ligol Red®

Pochodzenie: Czerwony mutant odmiany Ligol.

Drzewo: Drzewa rosną silnie, tworzą stożkową koronę z licznymi krótkopędami, wcześnie wchodzą w okres owocowania. 

Kwitnienie i zapylanie: Kwitnie w średniej porze kwitnienia jabłoni, kwiaty są duże, pąki kwiatowe ciemnoróżowe. Dobrymi zapylaczami dla niej są: ‘Gala’, ‘Golden Delicious’, ‘Szampion’, ‘Gloster’, ‘Idared’.

Owocowanie: Odmiana ma tendencję do przemiennego owocowania, wymaga przerzedzania zawiązków oraz corocznego cięcia. Dobrze przystosowana do warunków klimatycznych Polski, dobrze znosi mroźne zimy. Drzewa odmiany Ligol Red są średnio podatne na parcha i mączniaka jabłoni, ale dość podatne na zarazę ogniową. Odmiana jest przydatna do sadów intensywnych.

Owoce: Owoce średniej wielkości do dużych, kuliste, lekko zwężające się w kierunku kielicha, z żebrowaniem od strony kielicha. Zielona skórka jest gładka, bez ordzawień, błyszcząca, z lekkim woskowym nalotem, pokryta w 80-95% purpurowoczerwonym, jednolitym rumieńcem, na tle którego widoczne są nieco ciemniejsze smużki, przetchlinki średniej wielkości, liczne.

Smak: Miąższ owoców jest kremowy z zielonkawym odcieniem, średnioziarnisty, jędrny, soczysty z lekkim aromatem, słodko-kwaskowaty. 

Termin zbioru: Dojrzałość zbiorczą owoce osiągają w trzeciej dekadzie września lub na początku października. 

Przechowywanie: Bardzo dobrze się przechowują zarówno w zwykłej chłodni (do końca marca), jak i w chłodni z KA (podobnie jak ‘Ligol’). W czasie przechowywania są bardzo podatne na szarą pleśń oraz gorzką zgniliznę jabłek.

Odmiana jabłoni - Ligol Red® Odmiana jabłoni - Ligol Red®
Odmiana jabłoni - Ligol Red® Odmiana jabłoni - Ligol Red®
Odmiana jabłoni - Ligol Red® Odmiana jabłoni - Ligol Red®
Odmiana jabłoni - Ligol Red® Odmiana jabłoni - Ligol Red®
telefon: 81 517 92 57
telefon kom.: 606 650 149